DK
Aars Svømmeklub
Søg
EVENT
Vest Børnemedley 2024
Regionsmesterskab masters
Park Vendi Swimcup 2024
REMA 1000 Aqua Camp uge 27
REMA 1000 Aqua Camp uge 28
Hold & Info
Tilmelding
Baby holdundervisning 1-2 år
Baby holdundervisning 2-5 mdr
Baby holdundervisning 6-12 mdr
Babysvømning Flex, 0-2 år
Barn med forældre, 3-4 år
Børn nybegynder, 4-6 år
Børn nybegynder, 7-14 år
Børn begynder, 5-7 år
Børn let øvet, 6-10 år
Børn øvet, 7-14 år
Bevægelse i vand for skolebørn
Børn med særlige behov 7-14 år
Børn Udspring begynder 6-14 år
Børn Udspring let øvet og øvet
Børn Havfruesvømning begyndere
Børn Havfruesvømning let øvet
Aqua Adventure, 10-18 år
Svømning for unge
Livredning
Konkurrence Start
Konkurrence K3
Konkurrence K2
Konkurrence K1
Konkurrence K0
Konkurrence Flex
Konkurrence Masters
Instruktør og familie svømning
Voksen Aqua Circle
Voksen Aqua Fitness
Voksen Crawl og Open Water
Voksen Float Fit
Voksen Seniorsvømning
Voksen begynder
Voksen letøvet og øvet
Voksen Vandgymnastik
Voksen Vandtilvænning
Voksen Gus og Svøm
Voksen Flex
Børn og unge
Voksne
Aktivitetskalender
Ferieplan
Ugeplan
Holdoversigt
OM OS
Om Aars Svømmeklub
Om klubben
Vedtægter
Politikker
Generalforsamling og beretning
Klubbens formænd
Aars Svømmeklubs start
Svømmeklubbens logo
Her finder du os
En ren fornøjelse
Pokaler, kåringer og nåle
Om svømning
Bestyrelsen
Trænere
Sponsorer og rabatter
Kontakt
Konkurrence
Konkurrence
Konkurrence afdeling
Værdier og Husregler for K-afd
Udvalg og officials
Landtræning og styrke
Klubrekorder
SHOP
Facebook login
Husk mig
Glemt password
Opret profil
Log ind
Nyt medlem?
Opret en profil her.
Holdtilmelding
Hold information & tilmelding.
Kalender
Se alle begivenheder.
Her kan du se resultater fra de stævner hvor klubbens talent- og konkurrencesvømmere har deltaget.
2015 resultater:
13-12-2015
2. Nordjyske Cup i Frederikshavn
12-12-2015
Vestdanske Årgangsmesterskaber gr. 2 i Holstebro
11-12-2015 Vestdanske Årgangsmesterskaber gr. 1 i Odense
fredag
,
lørdag
og
søndag
29-11-2015
2. Begynderstævne i Pandrup
21-11-2015
FlipperCup
og
Sponsorstævne i Aars
08-11-2015
Alm.Brand Aalborg Cup i Aalborg
01-11-2015
2. Himmerlandsturnering i Rønbjerg
og
pointliste
25-10-2015
Vestdanske Kortbanemesterskaber i Nyborg
25-10-2015
1. Nordjyske Cup i Aalborg
25-10-2015
3. Talentstævne i Rønbjerg
27-09-2015
1. Begynderstævne i Hjørring
27-09-2015
Concordia Forsikring Cup i Thisted
20-09-2015
1. Himmerlandsturnering i Arden
og
pointliste
04-07-2015
DM-L og DJM-L i Bellahøj
27-06-2015
Danske årgangsmesterskaber gr. 1 i Odense
19-06-2015
Danske årgangsmesterskaber gr. 2 i Esbjerg
14-06-2015
6. Himmerlandsturnering i Støvring
og
pointliste
17-05-2015
International Swim Cup i Esbjerg
26-04-2015
Flipper Cup i Aars
12-04-2015
2. Talentstævne i Aars
11-04-2015
Regionsmesterskaber Masters i Hjallerup
22-03-2015
5. Himmerlandsturnering i Hobro
og
pointliste
15-03-2015 DGI Landsmesterskaberne i Ikast
lørdag
og
søndag
08-03-2015
4. Seriestævne i Hjallerup
og
pointliste
07-03-2015
Danske Open Masters i Nærum
08-02-2015
TripTrap udspringsstævne i Aars
31-01-2015
Regionsmesterskaberne i Hjallerup
18-01-2015
1. Talentstævne i Arden
11-01-2015
3. Seriestævne i Brønderslev
og
pointliste
03-01-2015
DGI Landsdelsmesterskaber i Hjallerup
Hold i dag
Hold
Følg med
Nyheder
- Vis alle
Events
- Vis alle
Facebook
- Vis Facebook siden
Kalender
- Vis alle begivenheder
Instagram