Resultat Total - Officiel |
Stævne navn | TALENTSTÆVNE HIMMERLAND | Udskriftsdato | 20 marts 2011 | |||
Stævne by | Farsø | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland og Farsø Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 marts 2011 |
Løb 1, 25m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Meghan Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 22.44 | ||||||
2 | Stine D. Thomasen | 1999 | Aars Svømmeklub | 22.51 | ||||||
3 | Laura Nielsen | 1997 | Aars Svømmeklub | 22.59 | ||||||
4 | Caroline Wetche | 2000 | Farsø Svømmeklub | 23.33 | ||||||
5 | Rikke K Kristoffersen | 1998 | Farsø Svømmeklub | 23.35 | ||||||
6 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 23.46 | ||||||
7 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 23.66 | ||||||
8 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 24.10 | ||||||
9 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 24.38 | ||||||
10 | Lola Andersen | 1999 | Hobro Svømmeklub | 24.90 | ||||||
11 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 25.02 | ||||||
12 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 25.05 | ||||||
13 | Amalie Nebel | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 27.26 | ||||||
14 | Laura Fjordside Bang | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.53 | ||||||
15 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | Aars Svømmeklub | 27.86 | ||||||
16 | Sarah D. Nielsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 28.99 | ||||||
17 | Sasia Donskov | 1999 | Aars Svømmeklub | 29.79 | ||||||
18 | Frida Møller Andersen | 1998 | Aars Svømmeklub | 30.45 | ||||||
19 | Annika Jonstrup | 2000 | Aars Svømmeklub | 31.28 | ||||||
20 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.57 | ||||||
21 | Johanne B. Willems | 2000 | Hobro Svømmeklub | 32.81 | ||||||
22 | Julie Lindberg | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.95 | ||||||
23 | Christine Louise Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.17 | ||||||
24 | Nanna Knudsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.28 | ||||||
25 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 33.49 | ||||||
26 | Emilie Gatten | 2001 | Svømmeklubben Rask | 33.57 | ||||||
27 | Emma Kristensen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 33.62 | ||||||
28 | Sarah Vibe Raunstrup | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.66 | ||||||
29 | Lone Mousten | 1999 | Aars Svømmeklub | 34.18 | ||||||
30 | Julie Haferbier | 1999 | Farsø Svømmeklub | 34.22 | ||||||
31 | Nicoline Mark Pedersen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.10 | ||||||
32 | Laura Jacobsen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 35.14 | ||||||
33 | Caroline Heidemann | 2000 | Farsø Svømmeklub | 35.43 | ||||||
34 | Anne-Sofie Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.84 | ||||||
35 | Kathrine Christensen | 2000 | Farsø Svømmeklub | 39.79 | ||||||
- | Iben Ditlev | 1999 | Farsø Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 22.06 | ||||||
2 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 22.63 | ||||||
3 | Philip B. Nielsen | 1998 | Aars Svømmeklub | 23.73 | ||||||
4 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 24.43 | ||||||
5 | Julius Delfs | 2000 | Hobro Svømmeklub | 24.55 | ||||||
5 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 24.55 | ||||||
7 | Gregers Schøler-Hjort | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 24.61 | ||||||
8 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 24.81 | ||||||
9 | Christian Norre | 1998 | Aars Svømmeklub | 25.45 | ||||||
10 | Rasmus Schiønning Rønbøg | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.21 | ||||||
11 | Mark Nejlund | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.01 | ||||||
12 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 27.28 | ||||||
13 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 27.61 | ||||||
14 | Leon Berbati | 2002 | Farsø Svømmeklub | 29.79 | ||||||
15 | Johan Thorsteinsson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.88 | ||||||
16 | Lawrence Langley | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.17 | ||||||
17 | Kasper Harsfort | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.59 | ||||||
18 | Simon Hjorth Hougaard | 2000 | Aars Svømmeklub | 33.56 | ||||||
- | Tjalfe Hansen Ehlers | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 3, 25m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Tanderup | 1996 | Farsø Svømmeklub | 18.01 | ||||||
2 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 18.09 | ||||||
3 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 18.86 | ||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 19.34 | ||||||
5 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 19.79 | ||||||
6 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 20.17 | ||||||
7 | Pernille Andersen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 20.22 | ||||||
8 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 20.32 | ||||||
9 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 20.93 | ||||||
10 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 22.33 | ||||||
11 | Victoria Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 22.36 | ||||||
12 | Cecilie Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 23.20 | ||||||
13 | Sarah D. Nielsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 24.30 | ||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 25.22 | ||||||
15 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 26.28 | ||||||
16 | Meghan Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 27.18 | ||||||
17 | Freya Tilsted Falden | 1999 | Aars Svømmeklub | 28.43 | ||||||
18 | Rikke Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 30.60 | ||||||
- | Maja Krogh Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 17.36 | ||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 18.94 | ||||||
3 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 19.85 | ||||||
4 | Julius Delfs | 2000 | Hobro Svømmeklub | 21.33 | ||||||
5 | William Andersen | 1994 | Aars Svømmeklub | 21.71 | ||||||
6 | Mikkel Østergaard Eriksen | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 21.75 | ||||||
7 | Eriksen Mathias Østergård | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.90 | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Tanderup | 1996 | Farsø Svømmeklub | 1:34.34 | ||||||
2 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:42.41 | ||||||
3 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:45.08 | ||||||
4 | Amalie Nebel | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:47.90 | ||||||
5 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:53.52 | ||||||
6 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:57.62 | ||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:59.88 | ||||||
8 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:10.31 | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 1:33.54 | ||||||
2 | Carl Emil Wetche | 1999 | Farsø Svømmeklub | 1:45.51 | ||||||
3 | Oscar Wetche | 1997 | Farsø Svømmeklub | 1:48.45 | ||||||
4 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:49.23 | ||||||
5 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:10.54 | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Meghan Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 50.22 | ||||||
2 | Rikke K Kristoffersen | 1998 | Farsø Svømmeklub | 51.01 | ||||||
3 | Stine D. Thomasen | 1999 | Aars Svømmeklub | 51.19 | ||||||
4 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 52.38 | ||||||
5 | Lola Andersen | 1999 | Hobro Svømmeklub | 53.08 | ||||||
6 | Jannie Gatten | 1998 | Svømmeklubben Rask | 53.92 | ||||||
7 | Ida Primdahl Dolmer | 1997 | Farsø Svømmeklub | 54.00 | ||||||
8 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 54.17 | ||||||
9 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 54.44 | ||||||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 55.00 | ||||||
11 | Victoria Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 57.12 | ||||||
12 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 59.32 | ||||||
13 | Laura Fjordside Bang | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.07 | ||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.90 | ||||||
15 | Johanne B. Willems | 2000 | Hobro Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
16 | Nicoline Mark Pedersen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.35 | ||||||
17 | Nanna Knudsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.38 | ||||||
18 | Christine Louise Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.50 | ||||||
19 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.73 | ||||||
20 | Julie Lindberg | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.46 | ||||||
21 | Maria Degn | 1999 | Farsø Svømmeklub | 1:19.57 | ||||||
- | Maja Krogh Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.34 | ||||||
2 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 50.31 | ||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 50.56 | ||||||
4 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.40 | ||||||
5 | Julius Delfs | 2000 | Hobro Svømmeklub | 55.28 | ||||||
6 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 56.25 | ||||||
7 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 57.22 | ||||||
8 | Rasmus Schiønning Rønbøg | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.39 | ||||||
9 | Mark Nejlund | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.68 | ||||||
10 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:04.50 | ||||||
11 | Leon Berbati | 2002 | Farsø Svømmeklub | 1:07.54 | ||||||
12 | Johan Thorsteinsson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.39 | ||||||
13 | Christoffer M Sørensen | 2000 | Farsø Svømmeklub | 1:08.78 | ||||||
14 | Lawrence Langley | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.95 | ||||||
15 | Kasper Harsfort | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.98 | ||||||
16 | Eriksen Mathias Østergård | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.13 | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Andersen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 1:22.99 | ||||||
2 | Stine Tanderup | 1996 | Farsø Svømmeklub | 1:23.48 | ||||||
3 | Jannie Gatten | 1998 | Svømmeklubben Rask | 1:28.32 | ||||||
4 | Ida Primdahl Dolmer | 1997 | Farsø Svømmeklub | 1:33.74 | ||||||
5 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.69 | ||||||
6 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.19 | ||||||
7 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 1:35.35 | ||||||
8 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:40.30 | ||||||
9 | Caroline Wetche | 2000 | Farsø Svømmeklub | 1:57.88 | ||||||
10 | Christina Gade | 1999 | Svømmeklubben Rask | 1:58.82 | ||||||
11 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:09.90 | ||||||
12 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:13.96 | ||||||
13 | Anna Pedersen Møller | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:14.42 | ||||||
- | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gunhild Lee | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Iben Ditlev | 1999 | Farsø Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.30 | ||||||
2 | William Andersen | 1994 | Aars Svømmeklub | 1:21.73 | ||||||
3 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 1:41.25 | ||||||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:48.54 | ||||||
5 | Emil Møller Andersen | 1996 | Aars Svømmeklub | 1:48.55 | ||||||
6 | Lars Mousten | 2001 | Aars Svømmeklub | 1:49.99 | ||||||
7 | Gregers Schøler-Hjort | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:00.08 | ||||||
- | Emil Christensen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Simon Andersen | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Tjalfe Hansen Ehlers | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 45.39 | ||||||
2 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 46.36 | ||||||
3 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 47.76 | ||||||
4 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 49.34 | ||||||
5 | Amalie Nebel | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.94 | ||||||
6 | Jannie Gatten | 1998 | Svømmeklubben Rask | 52.77 | ||||||
7 | Victoria Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:00.44 | ||||||
8 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:07.69 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
PAUSE 20 MINUTTER EFTER DETTE LØB |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.59 | ||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.45 | ||||||
3 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.59 | ||||||
4 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 46.10 | ||||||
5 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 46.54 | ||||||
6 | Carl Emil Wetche | 1999 | Farsø Svømmeklub | 48.04 | ||||||
7 | Oscar Wetche | 1997 | Farsø Svømmeklub | 49.31 | ||||||
Løb 13, 25m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 16.25 | ||||||
2 | Pernille Andersen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 16.77 | ||||||
3 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 16.99 | ||||||
4 | Stine Tanderup | 1996 | Farsø Svømmeklub | 17.21 | ||||||
5 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 18.47 | ||||||
6 | Stine D. Thomasen | 1999 | Aars Svømmeklub | 18.70 | ||||||
7 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 18.71 | ||||||
8 | Lola Andersen | 1999 | Hobro Svømmeklub | 18.90 | ||||||
9 | Meghan Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 19.29 | ||||||
10 | Rikke K Kristoffersen | 1998 | Farsø Svømmeklub | 19.63 | ||||||
11 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 19.88 | ||||||
12 | Johanne B. Willems | 2000 | Hobro Svømmeklub | 20.08 | ||||||
13 | Christina Gade | 1999 | Svømmeklubben Rask | 20.20 | ||||||
14 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | Aars Svømmeklub | 20.36 | ||||||
15 | Sasia Donskov | 1999 | Aars Svømmeklub | 20.67 | ||||||
16 | Laura Fjordside Bang | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 20.87 | ||||||
17 | Sarah D. Nielsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 20.96 | ||||||
18 | Trine Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 21.13 | ||||||
19 | Frida Møller Andersen | 1998 | Aars Svømmeklub | 21.97 | ||||||
20 | Sarah Vibe Raunstrup | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 22.10 | ||||||
21 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 22.81 | ||||||
22 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 23.16 | ||||||
23 | Anna Pedersen Møller | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 23.27 | ||||||
24 | Caroline Wetche | 2000 | Farsø Svømmeklub | 23.63 | ||||||
25 | Lone Mousten | 1999 | Aars Svømmeklub | 23.66 | ||||||
26 | Anna Weihrauch | 1999 | Aars Svømmeklub | 23.69 | ||||||
27 | Emilie Gatten | 2001 | Svømmeklubben Rask | 23.95 | ||||||
28 | Julie Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 23.96 | ||||||
29 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 24.20 | ||||||
30 | Rikke Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 24.28 | ||||||
31 | Maria Degn | 1999 | Farsø Svømmeklub | 24.59 | ||||||
32 | Caroline Heidemann | 2000 | Farsø Svømmeklub | 25.51 | ||||||
33 | Freya Tilsted Falden | 1999 | Aars Svømmeklub | 25.52 | ||||||
34 | Sara Christensen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 26.61 | ||||||
35 | Emma Kristensen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 26.66 | ||||||
36 | Annika Jonstrup | 2000 | Aars Svømmeklub | 27.79 | ||||||
37 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 28.00 | ||||||
38 | Anne-Sofie Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.31 | ||||||
39 | Laura Jacobsen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 29.87 | ||||||
40 | Emilie Madsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 30.35 | ||||||
41 | Nicoline Mark Pedersen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.68 | ||||||
42 | Johanne Severinsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 33.35 | ||||||
43 | Julie Haferbier | 1999 | Farsø Svømmeklub | 34.66 | ||||||
44 | Kathrine Christensen | 2000 | Farsø Svømmeklub | 35.77 | ||||||
- | Caroline Christensen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gunhild Lee | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Maja Krogh Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Binderup | 2000 | Svømmeklubben Rask | DNS | ||||||
Løb 14, 25m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 16.38 | ||||||
2 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 16.75 | ||||||
3 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 16.82 | ||||||
4 | Peter Alberg Thomsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 17.49 | ||||||
5 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 17.72 | ||||||
6 | Philip B. Nielsen | 1998 | Aars Svømmeklub | 17.83 | ||||||
7 | Christian Norre | 1998 | Aars Svømmeklub | 18.95 | ||||||
8 | Emil Møller Andersen | 1996 | Aars Svømmeklub | 19.84 | ||||||
9 | Gregers Schøler-Hjort | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 20.59 | ||||||
10 | Lars Mousten | 2001 | Aars Svømmeklub | 20.63 | ||||||
11 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 21.61 | ||||||
12 | Leon Berbati | 2002 | Farsø Svømmeklub | 22.00 | ||||||
13 | Simon Hjorth Hougaard | 2000 | Aars Svømmeklub | 22.29 | ||||||
14 | Jonas Madsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 24.48 | ||||||
15 | Nathaniel Christensen | 1999 | Svømmeklubben Rask | 27.07 | ||||||
16 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Rask | 28.01 | ||||||
17 | Mathias Hansen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 30.27 | ||||||
- | Emil Christensen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Julius Delfs | 2000 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Simon Andersen | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Tjalfe Hansen Ehlers | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 15, 25m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 19.76 | ||||||
2 | Pernille Andersen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 20.79 | ||||||
3 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 20.82 | ||||||
4 | Laura Nielsen | 1997 | Aars Svømmeklub | 21.15 | ||||||
5 | Ida Primdahl Dolmer | 1997 | Farsø Svømmeklub | 21.52 | ||||||
6 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 21.92 | ||||||
7 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 22.95 | ||||||
8 | Laura Fjordside Bang | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 22.99 | ||||||
9 | Cecilie Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 23.87 | ||||||
10 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 23.95 | ||||||
11 | Amalie Nebel | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 24.01 | ||||||
12 | Rikke K Kristoffersen | 1998 | Farsø Svømmeklub | 24.58 | ||||||
13 | Trine Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 24.60 | ||||||
14 | Caroline Wetche | 2000 | Farsø Svømmeklub | 24.68 | ||||||
15 | Johanne B. Willems | 2000 | Hobro Svømmeklub | 24.81 | ||||||
16 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 25.17 | ||||||
17 | Sasia Donskov | 1999 | Aars Svømmeklub | 25.20 | ||||||
18 | Meghan Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 25.57 | ||||||
19 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 25.99 | ||||||
20 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 26.10 | ||||||
21 | Frida Møller Andersen | 1998 | Aars Svømmeklub | 26.43 | ||||||
22 | Sara Christensen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 26.51 | ||||||
23 | Freya Tilsted Falden | 1999 | Aars Svømmeklub | 27.02 | ||||||
24 | Julie Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 27.14 | ||||||
25 | Sarah Vibe Raunstrup | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.33 | ||||||
26 | Emilie Madsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 27.77 | ||||||
27 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 27.90 | ||||||
28 | Julie Lindberg | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.21 | ||||||
29 | Rikke Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 28.33 | ||||||
30 | Emma Kristensen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 28.45 | ||||||
31 | Anna Pedersen Møller | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 28.86 | ||||||
32 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 29.04 | ||||||
33 | Sarah D. Nielsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 29.12 | ||||||
34 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.98 | ||||||
35 | Johanne Severinsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 31.02 | ||||||
36 | Anne-Sofie Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.48 | ||||||
37 | Anna Weihrauch | 1999 | Aars Svømmeklub | 31.62 | ||||||
38 | Laura Jacobsen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 32.11 | ||||||
39 | Nicoline Mark Pedersen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.32 | ||||||
40 | Nanna Knudsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.40 | ||||||
41 | Christine Louise Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.54 | ||||||
- | Caroline Christensen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gunhild Lee | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Iben Ditlev | 1999 | Farsø Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Binderup | 2000 | Svømmeklubben Rask | DNS | ||||||
Løb 16, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Andersen | 1994 | Aars Svømmeklub | 20.89 | ||||||
2 | Philip B. Nielsen | 1998 | Aars Svømmeklub | 21.58 | ||||||
3 | Christian Norre | 1998 | Aars Svømmeklub | 21.80 | ||||||
4 | Julius Delfs | 2000 | Hobro Svømmeklub | 22.85 | ||||||
5 | Eriksen Mathias Østergård | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 24.80 | ||||||
6 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 25.04 | ||||||
7 | Leon Berbati | 2002 | Farsø Svømmeklub | 25.12 | ||||||
8 | Mark Nejlund | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 25.99 | ||||||
9 | Kasper Harsfort | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.18 | ||||||
10 | Simon Hjorth Hougaard | 2000 | Aars Svømmeklub | 26.50 | ||||||
11 | Emil Møller Andersen | 1996 | Aars Svømmeklub | 27.03 | ||||||
12 | Lawrence Langley | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.01 | ||||||
13 | Christoffer M Sørensen | 2000 | Farsø Svømmeklub | 28.05 | ||||||
14 | Lars Mousten | 2001 | Aars Svømmeklub | 30.20 | ||||||
15 | Rasmus Schiønning Rønbøg | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.71 | ||||||
16 | Mathias Hansen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 32.52 | ||||||
17 | Jonas Madsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 32.70 | ||||||
18 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Rask | 33.61 | ||||||
19 | Nathaniel Christensen | 1999 | Svømmeklubben Rask | 37.28 | ||||||
- | Peter Alberg Thomsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Tjalfe Hansen Ehlers | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:51.57 | ||||||
2 | Laura Nielsen | 1997 | Aars Svømmeklub | 1:52.01 | ||||||
3 | Stine D. Thomasen | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:54.55 | ||||||
4 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:55.19 | ||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 1:59.36 | ||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 2:00.58 | ||||||
7 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:01.65 | ||||||
8 | Jannie Gatten | 1998 | Svømmeklubben Rask | 2:07.76 | ||||||
- | Maja Krogh Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Wetche | 1997 | Farsø Svømmeklub | 1:43.16 | ||||||
2 | William Andersen | 1994 | Aars Svømmeklub | 1:45.32 | ||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 1:47.96 | ||||||
4 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 1:50.97 | ||||||
5 | Carl Emil Wetche | 1999 | Farsø Svømmeklub | 1:52.69 | ||||||
6 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:57.36 | ||||||
7 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 2:02.09 | ||||||
8 | Mikkel Østergaard Eriksen | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:02.82 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Andersen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 36.81 | ||||||
2 | Stine Tanderup | 1996 | Farsø Svømmeklub | 37.97 | ||||||
3 | Jannie Gatten | 1998 | Svømmeklubben Rask | 39.50 | ||||||
4 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 40.65 | ||||||
5 | Lola Andersen | 1999 | Hobro Svømmeklub | 41.76 | ||||||
6 | Stine D. Thomasen | 1999 | Aars Svømmeklub | 42.83 | ||||||
7 | Cecilie Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.26 | ||||||
8 | Laura Nielsen | 1997 | Aars Svømmeklub | 43.44 | ||||||
9 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.50 | ||||||
10 | Sarah D. Nielsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 44.85 | ||||||
11 | Meghan Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 44.93 | ||||||
12 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.95 | ||||||
13 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | Aars Svømmeklub | 45.36 | ||||||
14 | Victoria Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.58 | ||||||
15 | Rikke K Kristoffersen | 1998 | Farsø Svømmeklub | 46.10 | ||||||
16 | Christina Gade | 1999 | Svømmeklubben Rask | 47.04 | ||||||
17 | Amalie Nebel | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.50 | ||||||
18 | Johanne B. Willems | 2000 | Hobro Svømmeklub | 48.39 | ||||||
19 | Sarah Vibe Raunstrup | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.20 | ||||||
20 | Sasia Donskov | 1999 | Aars Svømmeklub | 51.49 | ||||||
21 | Frida Møller Andersen | 1998 | Aars Svømmeklub | 52.75 | ||||||
22 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 53.18 | ||||||
23 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.47 | ||||||
24 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 54.35 | ||||||
25 | Emilie Gatten | 2001 | Svømmeklubben Rask | 54.84 | ||||||
26 | Julie Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 56.65 | ||||||
27 | Annika Jonstrup | 2000 | Aars Svømmeklub | 56.93 | ||||||
28 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 57.30 | ||||||
29 | Freya Tilsted Falden | 1999 | Aars Svømmeklub | 57.50 | ||||||
30 | Anna Weihrauch | 1999 | Aars Svømmeklub | 57.60 | ||||||
31 | Rikke Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 57.90 | ||||||
32 | Anna Pedersen Møller | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.48 | ||||||
33 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.98 | ||||||
34 | Lone Mousten | 1999 | Aars Svømmeklub | 59.54 | ||||||
35 | Emma Kristensen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 59.77 | ||||||
36 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:01.02 | ||||||
37 | Anne-Sofie Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.05 | ||||||
38 | Laura Jacobsen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 1:05.35 | ||||||
39 | Julie Lindberg | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.92 | ||||||
40 | Emilie Madsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 1:10.90 | ||||||
41 | Nanna Knudsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.63 | ||||||
42 | Christine Louise Tøttrup | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.86 | ||||||
43 | Johanne Severinsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 1:24.41 | ||||||
- | Caroline Christensen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gunhild Lee | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Iben Ditlev | 1999 | Farsø Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Binderup | 2000 | Svømmeklubben Rask | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.63 | ||||||
2 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 40.78 | ||||||
3 | Julius Delfs | 2000 | Hobro Svømmeklub | 41.08 | ||||||
4 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 41.72 | ||||||
5 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.69 | ||||||
6 | Christian Norre | 1998 | Aars Svømmeklub | 43.71 | ||||||
7 | Mikkel Østergaard Eriksen | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.83 | ||||||
8 | Lars Mousten | 2001 | Aars Svømmeklub | 48.13 | ||||||
9 | Mark Nejlund | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.42 | ||||||
10 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 48.63 | ||||||
11 | Emil Møller Andersen | 1996 | Aars Svømmeklub | 49.11 | ||||||
12 | Johan Thorsteinsson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.16 | ||||||
13 | Gregers Schøler-Hjort | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.27 | ||||||
14 | Eriksen Mathias Østergård | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.41 | ||||||
15 | Christoffer M Sørensen | 2000 | Farsø Svømmeklub | 52.88 | ||||||
16 | Simon Hjorth Hougaard | 2000 | Aars Svømmeklub | 54.23 | ||||||
17 | Kasper Harsfort | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.83 | ||||||
18 | Rasmus Schiønning Rønbøg | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.52 | ||||||
19 | Lawrence Langley | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.15 | ||||||
20 | Nathaniel Christensen | 1999 | Svømmeklubben Rask | 1:03.86 | ||||||
21 | Jonas Madsen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 1:05.13 | ||||||
22 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Rask | 1:09.24 | ||||||
- | Emil Christensen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Peter Alberg Thomsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Simon Andersen | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Tjalfe Hansen Ehlers | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:36.06 | ||||||
2 | Ida Primdahl Dolmer | 1997 | Farsø Svømmeklub | 1:44.94 | ||||||
3 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:48.30 | ||||||
4 | Amalie Nebel | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:52.68 | ||||||
5 | Caroline Wetche | 2000 | Farsø Svømmeklub | 1:55.47 | ||||||
6 | Victoria Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:57.91 | ||||||
7 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:05.95 | ||||||
- | Jannie Gatten | 1998 | Svømmeklubben Rask | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:35.14 | ||||||
2 | Oscar Wetche | 1997 | Farsø Svømmeklub | 1:37.01 | ||||||
3 | Carl Emil Wetche | 1999 | Farsø Svømmeklub | 1:38.95 | ||||||
4 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:41.27 | ||||||
5 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:44.04 | ||||||
6 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 1:46.11 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.82 | ||||||
2 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 49.95 | ||||||
3 | Trine Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Rask | 53.32 | ||||||
4 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | Aars Svømmeklub | 53.75 | ||||||
5 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.75 | ||||||
6 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.71 | ||||||
7 | Cecilie Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.09 | ||||||
8 | Freya Tilsted Falden | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
9 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:01.28 | ||||||
10 | Anna Pedersen Møller | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.02 | ||||||
11 | Rikke Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:03.09 | ||||||
12 | Sara Christensen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 1:03.23 | ||||||
13 | Annika Jonstrup | 2000 | Aars Svømmeklub | 1:07.77 | ||||||
14 | Anna Weihrauch | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:15.27 | ||||||
- | Caroline Christensen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gunhild Lee | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Maja Krogh Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
PAUSE 10 MINUTTER EFTER DETTE LØB |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 43.23 | ||||||
2 | Mikkel Østergaard Eriksen | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.08 | ||||||
3 | Johan Thorsteinsson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.37 | ||||||
4 | Philip B. Nielsen | 1998 | Aars Svømmeklub | 54.20 | ||||||
5 | Gregers Schøler-Hjort | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.89 | ||||||
6 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:00.87 | ||||||
- | Peter Alberg Thomsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Simon Andersen | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Tjalfe Hansen Ehlers | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 25, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hobro Torpedo | 1998 | Hobro Svømmeklub | 2:31.17 | ||||||
Pernille Andersen | 1998 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | |||||||||
Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | |||||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 2:31.17 | 2:31.17 | |||||||
2 | Aars Mix 1 | 2000 | Aars Svømmeklub | 2:32.43 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Emma Kjær | 1999 | |||||||||
William Andersen | 1994 | |||||||||
Kathrine R. Jensen | 1998 | 2:32.43 | 2:32.43 | |||||||
3 | Pingvin Mix 1 | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.80 | ||||||
Daniel Labuschagne | 1999 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Trine Bak | 1998 | |||||||||
Emil Myrup | 1997 | |||||||||
Beth Mcneese | 2001 | 2:33.80 | 2:33.80 | |||||||
4 | Farsø Mix | 1996 | Farsø Svømmeklub | 2:40.96 | ||||||
Ida Primdahl Dolmer | 1997 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Carl Emil Wetche | 1999 | |||||||||
Oscar Wetche | 1997 | |||||||||
Stine Tanderup | 1996 | 2:40.96 | 2:40.96 | |||||||
5 | Aars Mix 4 | 2000 | Aars Svømmeklub | 2:48.13 | ||||||
Klara Therkildsen | 1999 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Stine D. Thomasen | 1999 | |||||||||
Laura Nielsen | 1997 | |||||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 2:48.13 | 2:48.13 | |||||||
6 | Hobro Guldfisk | 1999 | Hobro Svømmeklub | 2:53.29 | ||||||
Johanne B. Willems | 2000 | 46.96 | 46.96 | |||||||
Lola Andersen | 1999 | |||||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | |||||||||
Lasse Jensen | 2000 | 2:53.29 | 2:53.29 | |||||||
7 | Smut Mix 1 | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:01.90 | ||||||
Emilia Nielsen | 2000 | 46.20 | 46.20 | |||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | |||||||||
Frederik Peter Bager | 1999 | |||||||||
Rebecca Pallesen | 2000 | 3:01.90 | 3:01.90 | |||||||
8 | Aars Mix 2 | 2000 | Aars Svømmeklub | 3:10.17 | ||||||
Sasia Donskov | 1999 | 50.08 | 50.08 | |||||||
Mads Hald | 1996 | |||||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | |||||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 3:10.17 | 3:10.17 | |||||||
9 | Hobro Hajer | 1998 | Hobro Svømmeklub | 3:12.92 | ||||||
Julius Delfs | 2000 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Karoline B. Mathiesen | 2001 | |||||||||
Meghan Olsen | 1998 | |||||||||
Ditte Toft Ibsen | 2001 | 3:12.92 | 3:12.92 | |||||||
10 | Pingvin Mix 2 | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:15.75 | ||||||
Cecilie Sørensen | 2001 | 45.25 | 45.25 | |||||||
Laura Fjordside Bang | 2001 | |||||||||
Mikkel Østergaard Eriksen | 1998 | |||||||||
Mark Nejlund | 2000 | 3:15.75 | 3:15.75 | |||||||
11 | Aars Mix 3 | 2000 | Aars Svømmeklub | 3:17.84 | ||||||
Emil Møller Andersen | 1996 | 48.23 | 48.23 | |||||||
Christian Norre | 1998 | |||||||||
Lone Mousten | 1999 | |||||||||
Philip B. Nielsen | 1998 | 3:17.84 | 3:17.84 | |||||||
12 | Smut Mix 2 | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:26.02 | ||||||
Simon Hjorth Hougaard | 2000 | 53.94 | 53.94 | |||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | |||||||||
Annika Jonstrup | 2000 | |||||||||
Victoria Pallesen | 2002 | 3:26.02 | 3:26.02 | |||||||
13 | Mixhold Jarl, Arden | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:34.85 | ||||||
Amalie Nebel | 1999 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Anna Pedersen Møller | 2001 | |||||||||
Sofie Amalie Bøss | 2001 | |||||||||
Gregers Schøler-Hjort | 2000 | 3:34.85 | 3:34.85 | |||||||
14 | Rask Mix 1 | 1999 | Svømmeklubben Rask | 3:37.32 | ||||||
Christina Gade | 1999 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Jonas Madsen | 2001 | |||||||||
Nathaniel Christensen | 1999 | |||||||||
Maja Stecher | 2000 | 3:37.32 | 3:37.32 | |||||||
15 | Aars Mix 5 | 2000 | Aars Svømmeklub | 3:55.91 | ||||||
Frida Møller Andersen | 1998 | 56.91 | 56.91 | |||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | |||||||||
Anna Weihrauch | 1999 | |||||||||
Freya Tilsted Falden | 1999 | 3:55.91 | 3:55.91 | |||||||
16 | Pingvin Mix 4 | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:58.62 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 55.06 | 55.06 | |||||||
Kasper Harsfort | 2001 | |||||||||
Anne-Sofie Tøttrup | 2002 | |||||||||
Maria Rye | 2001 | 3:58.62 | 3:58.62 | |||||||
17 | Pingvin Mix 3 | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:30.78 | ||||||
Nanna Knudsen | 2001 | 1:15.60 | 1:15.60 | |||||||
Rasmus Schiønning Rønbøg | 2000 | |||||||||
Sarah Vibe Raunstrup | 2001 | |||||||||
Nicoline Mark Pedersen | 2001 | 4:30.78 | 4:30.78 | |||||||
18 | Rask Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Rask | 4:37.34 | ||||||
Julie Pedersen | 2000 | 58.30 | 58.30 | |||||||
Trine Pedersen | 2000 | |||||||||
Emma Kristensen | 2000 | |||||||||
Sara Christensen | 2001 | 4:37.34 | 4:37.34 | |||||||
19 | Pingvin Mix 5 | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:38.28 | ||||||
Eriksen Mathias Østergård | 2002 | 1:07.77 | 1:07.77 | |||||||
Julie Lindberg | 2001 | |||||||||
Lawrence Langley | 2001 | |||||||||
Christine Louise Tøttrup | 2002 | 4:38.28 | 4:38.28 | |||||||
20 | Rask Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Rask | 4:50.96 | ||||||
Johanne Severinsen | 2001 | 1:27.69 | 1:27.69 | |||||||
Emilie Gatten | 2001 | |||||||||
Emilie Madsen | 2001 | |||||||||
Laura Jacobsen | 2000 | 4:50.96 | 4:50.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 20 marts 2011 |
Licens til Farsø Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |